Fiske
![Bilde av fiskar_kaia_k[1]](http://www.hustadnes-fjordhytter.no/file/thumb/file/2/25060_250x197.jpg)
Hustadnes Fjordhytter ligg ved fjorden og her er det verdt å prøve fiskelykka. Frå pirane kan ein fiske både sei, lyr, makrell osv. Det har vorte fange både havål og laks i frå pirane. Om ein vil kan ein leige båt og fiske på fjorden eller du kan fiske etter laks i Bondalselva.
Båt tur på fjorden
Ein båt tur på fjorden ein fineversdag er å anbefale! Der kan du nyte utsikta mot alle fjelltoppane i Hjørundfjorden.
Fjellturar
![Bilde av slogen_stenes_yrke_lekneset_saeboe_k[1]](http://www.hustadnes-fjordhytter.no/file/thumb/file/2/25061_175x248.jpg)
Likar du å gå turar i fjellet er dette staden for deg. Her er eit mangfold av tindar som står klar til å bestigast. Her kan ein velge alt etter vanskegrad og ein finn mange spennande turar alt frå toppturar, klatreturar eller turar i ein av dalane. For meir informasjon sjå
Ålesund og Sunnmøre Turistforening.
Bondalseidet Skisenter
Bondalseidet Skisenter ligg 15 minutt i frå Hustadnes Fjordhytter. Hytte nr 6 kan ein leige heile året.
Jakt
For jaktinterresserte er dei i nærområdet mogleg å få kjøpe hjortevilt for felling i jaktsesongen. Jakt perioda er frå 10. September til 15. November.